Czy ćwiczenia na stepperze przynoszą efekty

Domowe siłownie często zaopatrzone są w stepper. Jego niewielkie rozmiary i niska cena zachęcają do kupna. Polecany jest przez trenerów jako dobry początek przygody ze sportem. Można się jednak zastanawiać, czy ćwiczenia na nim coś dają? Jakich efektów można się spodziewać?

Efekty ćwiczeń na stepperze

Podczas ćwiczeń na stepperze przede wszystkim pracują mięśnie ud, łydek i pośladków. Można je wzmocnić i wysmuklić. Jednak sam stepper jest też świetnym pomocnikiem w walce z nadprogramowymi kilogramami. Dla osób chcących wymodelować swoją sylwetkę będzie idealnym wyborem. Ze względu na prostotę użycia, stepper może pomóc wykształcić nawyk regularnych treningów. Dodatkowo bez problemu podczas jego używania można oglądać film albo ulubiony serial. Ćwicząc na stepperze tętno utrzymuje się na dość niskim poziomie, co pozwala budować kondycję i spalać kalorie. Mięśnie przyzwyczajają się do wysiłku, więc stepper można potraktować jako wstęp do marszobiegów czy już samego biegania. Treningi 3 razy w tygodniu po 20-30 min. przyniosą już pierwsze efekty. Mięśnie będą silniejsze, a skóra jędrniejsza. Stepper pomaga również w walce z cellulitem, co jest czynnikiem przekonywującym wiele pań do zakupu tego małego sprzętu. Zachowując prawidłową postawę podczas ćwiczeń, zapobiega się bólom kręgosłupa i na co dzień łatwiej zachować wyprostowaną sylwetkę. Napinając mięśnie brzucha, dodatkowo go wyszczuplamy, a trening staje się bardziej funkcjonalny.

Jaki stepper wybrać?

Najprostszy rodzaj to stepper prosty. Dla początkujących może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jeśli myśli się o bardziej zaawansowanym treningu, dobrym rozwiązaniem może być stepper z linkami, które dodatkowo pozwolą zaangażować górne partie ciała. Linki czy gumy przeważnie są odczepiane. Innym wyborem jest stepper skośny. Ćwiczenia na nim przypominają ruchy z jazdy na łyżwach. Pozwala to wzmacniać skośne mięśnie brzucha i wyrzeźbić tym samym talię. Przed zakupem stepperu, warto też zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie sprzętu. Często różne modele są też wyposażone w dodatkowe rzeczy, takie jak:

– regulacja oporu;

– krokomierz;

– licznik spalonych kalorii;

– regulacja wysokości.

Stepper choć jest prostym urządzeniem, na pewno jest wart uwagi. Jego małe rozmiary sprawią, że z powodzeniem można schować go w szafie albo pod łóżkiem, więc może być praktycznym rozwiązaniem w kawalerkach i małych mieszkaniach. Ćwiczenia na nim są proste, a efekty wywołają uśmiech na twarzy użytkownika. Mając ten sprzęt w domu, nie straszna jest żadna pogoda, a trening można wykonywać o dowolnej porze.