Jakie efekty daje regularny trening z wykorzystaniem steppera

Jednym z popularnych urządzeń stacjonarnych przeznaczonych do treningu cardio jest stepper. Standardowy model składa się z dwóch niewielkich platform przypominających pedały, które pozwalają na wykonywanie ruchu zbliżonego do wchodzenia po schodach. Warto mieć omawiany sprzęt w swoim domu i systematycznie na nim ćwiczyć, ponieważ niezwykle pozytywnie wpływa na mięśnie i ogólną kondycję.

Lista podstawowych zalet

Stepper jest przyrządem polecanym w szczególności kobietom. Wynika to faktu, że pomaga w szybkim uzyskaniu jędrnych pośladków, a także smukłych ud i łydek. Posiada przy tym stosunkowo małe gabaryty, więc bez problemu umieścimy go w dowolnym pomieszczeniu (nie zajmuje zbyt dużo wolnego miejsca, co ma ogromne znaczenie w przypadku mieszkań zlokalizowanych w budynkach wielokondygnacyjnych). Kompaktowość ułatwia ponadto przechowywanie i transportowanie. Jak by tego było mało, stepper daje możliwość przeprowadzania treningu o dowolnej porze – nawet podczas wieczornego lub porannego oglądania telewizji (gwarancja optymalnej przyjemności). Oto pozostałe istotne atuty urządzenia:

– nie kosztuje nadmiernie dużo – nieskomplikowany model z niższej półki kupimy za około 200 złotych

– przyczynia się do szybkiego spalania kalorii – 10 minut intensywnego wysiłku pochłania aż 100 kcal

– nie zagraża stawom – ryzyko kontuzji jest ograniczone do minimum

– ćwiczenie na nim stanowi świetną rozgrzewkę – np. przed podnoszeniem ciężarów bądź uprawianiem dowolnego sportu wytrzymałościowego

Skuteczne wzmocnienie dolnych partii ciała i nie tylko

Stepper przynosi w pełni satysfakcjonujące rezultaty już po miesiącu regularnej eksploatacji. Przede wszystkim przyczynia się do zauważalnego wyszczuplenia oraz wytrzebienia całych nóg – łącznie z pośladkami. Dodatkowo niweluje nieestetyczny cellulit, wygładza skórę, wzmacnia płaszcz mięśniowy dolnej części ciała i zapewnia zaskakująco szybką utratę zbędnych kilogramów. Jest zatem wprost idealnym przyrządem dla osób pragnących w zdrowy sposób schudnąć. Trening z jego wykorzystaniem prowadzi też do poprawy krążenia krwi, ukształtowania wyprostowanej postawy ciała, wyeliminowania dolegliwości bólowych w obrębie kręgosłupa i wzrostu wydolności oddechowo-krążeniowej organizmu. Na koniec należy jeszcze podkreślić, że za najbardziej funkcjonalny uznawany jest stepper bogato wyposażony w regulowaną kolumnę z uchwytem na dłonie, dwie elastyczne linki angażujące do pracy mięśnie brzucha i ramion, a także wbudowany komputer pozwalający na pomiar tętna, kroków czy spalonych kalorii.